Jak wybrać lodówkę?Jak wybrać lodówkę?
15.11.2022 | Gabinet

Jak wybrać lodówkę?

Rozszerz świeży smak potraw, napojów i gotowanych posiłków. Przechowuj swoje zapasy w przejrzysty sposób i oszczędzaj czas na inne rodzinne zajęcia.

Wybierz według liczby członków rodziny . Duża rodzina potrzebuje dużej mocy chłodniczej . Żyjecie jako para? Wolisz jeść poza domem? Mniejsza lodówka połączona z zamrażarką jest dla Ciebie idealna.

Możliwości przestrzenne i projekt domu są również istotne dla wyboru wielkości i lokalizacji. Wybierz stylową amerykańską lodówkę lub nowoczesną lodówkę do zabudowy.

Profesjonalne informacje mają również wpływ na Twój wybór w zależności od zużycia energii elektrycznej . Poszukaj nowej etykiety energetycznej . Lodówka klasy A będzie miała najniższe zużycie energii w kWh rocznie. Nie przeocz informacji o emisja hałasu w dB . Cicha praca zostanie doceniona zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach domowych. Etykieta zawiera również dane dotyczące objętości komory chłodziarki i komory zamrażarki. Wieloletnie doświadczenie zaleca pojemność około 80 litrów w lodówce i około 30 litrów w zamrażarce na domownika.

Doskonała antybakteryjna obróbka powierzchni wnętrza lodówki zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni

Sygnał dźwiękowy otwartych drzwi zabrzmi , gdy drzwi nie są całkowicie zamknięte. Wyświetlacz pokaże ustawioną temperaturę wewnątrz lodówki.

Mieszkasz na wyższym piętrze bez windy? Rozmiar i waga lodówki mogą ograniczać Twój wybór. Nie zdziw się wagą 100 kg lub więcej.Lodówki bez zamrażarki

Lodówki bez zamrażarki

Lodówki bez zamrażarki, a także lodówki monoklimatyczne nadają się do większych gospodarstw domowych. Wykorzystasz je do przechowywania dużej ilości jedzenia i napojów. I nie musisz rozmrażać.

Nie zapomnij o głównych zasadach . Lodówka znajduje się w chłodnym miejscu, im dalej od kaloryfera i promieni słonecznych. Otwórz drzwi na minimalny czas. Przechowuj żywność zgodnie z zasadą, że dno jest chłodniejsze. Używaj zamkniętych pudełek do jasnego przechowywania. Pakowanie próżniowe jest ideał   dla dłuższego zachowania świeżego smaku i aromatu.

Specjalne szuflady na świeżą żywność znajdują się w strefie zero, gdzie utrzymywana jest temperatura około 0°C. Funkcja regulacji wilgotności optymalizuje wilgotność owoców i warzyw zgodnie z wybranym trybem.

Inteligentne lodówki z wieloma inteligentnymi funkcjami będą na przykład przypominać, która żywność jest na wyczerpaniu . Uzupełnią twoją listę zakupów.

 • posiadają dużą przestrzeń do chłodzenia żywności i napojów nie wymagają rozmrażania nadają się jako druga lodówka nadają się do celów biznesowych
 • mniejszy wybór modeli

Jak wybrać zamrażarkę?


Lodówki połączone z zamrażarką

Lodówki połączone z zamrażarką

Najbardziej popularne lodówki z zamrażarką . Wszystkie inteligentne funkcje lodówki uzupełnia zamrażarka.

Wybierz odpowiednią objętość do chłodzenia i zamrażania żywności. Optymalne wykorzystanie to 80% objętości.

Oddzielne drzwiczki podczas otwierania lodówki i zamrażarki zapobiegają niepotrzebnemu wyciekowi zimnego powietrza z innej części urządzenia.

Tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz kombinację z zamrażarką nad czy pod lodówką . Lodówki z dwiema sprężarkami z można go rozmrozić w zamrażarce i wyczyścić osobno.

Powietrze krąży w lodówkach z funkcją No Frost i wentylatorem . Eliminuje szron na ścianach i pożywieniu.

Inteligentne lodówki kombinowane mają oddzielną kontrolę temperatury dla sekcji chłodzenia i zamrażania.

Czy planujesz przeprowadzkę w przyszłości? Wybierz wariant z wymiennym otwieraniem drzwi . W razie potrzeby możesz łatwo obrócić ich otwór w lewo lub w prawo.

 • kompaktowe wymiary dla mniejszych gospodarstw, mniejsze zużycie energii, możliwość wyboru lokalizacji nawet poza kuchnią
 • mniejsza objętość

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.


Lodówki

Lodówki amerykańskie

Lodówki amerykańskie

Lodówki amerykańskie swoimi parametrami, ogromną objętością, ponadnormatywnymi wymiarami i wagą przeznaczone są do domów jednorodzinnych oraz rodzin wieloosobowych.

Połączenie zamrażarki z oddzielnymi szufladami poprawia przegląd ich zawartości. Osobny otwór ogranicza wycieki ciepła z szuflad.

Zintegrowana kostkarka i kruszarka do lodu są praktyczne i stylowe.

Kolorowy wyświetlacz w połączeniu ze sztuczną inteligencją oferuje szereg funkcji. Lodówka staje się częścią inteligentnego domu. Funkcja TV jest przeznaczona do rozrywki. Czy ktoś dzwoni? Podłącz kamery Wi-Fi do monitora i kontroluj każdy zakątek domu.

Monitor jako pulpit rodzinny służy również do planowania, wyświetlania zdjęć, notatek, list zakupów.

Zintegrowany odtwarzacz muzyczny uprzyjemni gotowanie podczas koncertu muzycznego.

Wybierz swój ulubiony przepis i wyślij go przez Wi-Fi z telefonu komórkowego bezpośrednio do inteligentnego piekarnika kuchennego.

Podczas przechowywania i wyjmowania żywności aktualizowana jest zarówno zawartość lodówki, jak i data ważności. Przygotuj listę zakupów online w telefonie komórkowym. Asystent głosowy i sterowanie głosowe lub dotykowe to standard.

Czy jesteś zajęty gotowaniem? Uwaga! Możesz używać połączenia Bluetooth z telefonem komórkowym do rozmów w trybie głośnomówiącym.

 • nowoczesny design sztuczna inteligencja duża wyraźna objętość wewnętrzna
 • większe zużycie, wyższa waga, większe gabaryty, konieczność profesjonalnego montażu, konieczność doprowadzenia wody i odwodnienia

Lodówki wolnostojące

Lodówki wolnostojące

Lodówki wolnostojące to uniwersalne rozwiązanie dla Twojego domu. Monoklimatyczne lub połączone z zamrażarką. Szukasz wyróżniającego się funkcjonalnego i designerskiego elementu do   kuchnia? Biała, czarna, kolorowa czy stal nierdzewna? Marzysz o ultranowoczesnym lub zaokrąglonym stylu retro? Zadbaj o obróbkę powierzchni. W przypadku stali nierdzewnej odciski palców mogą Cię niemile zaskoczyć.

Masz kuchnię połączoną z salonem? Następnie zwróć uwagę na hałas lodówki . Ciesz się spokojnym relaksem przy muzyce i odpoczynkiem.

 • możliwość ustawienia nawet poza kuchnią, możliwość wyboru kolorystyki, wzornictwa i stylu retro, duży wybór rozmiarów

Lodówki do zabudowy

Lodówki do zabudowy

Lodówki do zabudowy są przeznaczone do zabudowy w nowoczesnych i stylowych meblach kuchennych. Podkreśl czysty i uporządkowany projekt swojej kuchni, włączając wszystkie urządzenia. W przypadku lodówki konieczne jest zapewnienie wystarczającej cyrkulacji powietrza w celu usunięcia ciepła. Wymaga to doświadczenia i profesjonalnego montażu.

 • zachowanie niezakłóconego wyglądu szafki kuchennej, niższy poziom hałasu
 • wymagana profesjonalna instalacja

Lodówki do zabudowy

Lodówki stołowe, lodówki mini, lodówki retro

Lodówki stołowe, lodówki mini, lodówki retro

Lodówki biurkowe to małe i niewymagające lodówki. Kompaktowe wymiary nadają się do mieszkań hotelowych, mieszkań studenckich, biur lub domków.

Strukturalnie jest to połączenie lodówki i minizamrażarki. Mogą odpowiednio chłodzić jedzenie i picie.

Wyposaż swój nowoczesny dom lub biuro kolorową lodówką retro w stylu vintage. Dostaniesz   wyjątkowy stylowy dodatek.

 • niższa cena zakupu mniejsze zużycie energii
 • mała objętość chłodzenia, wyższy poziom hałasu, brak nowoczesnych funkcji

Lodówka samochodowa

Lodówka samochodowa

Docenisz również schłodzone jedzenie i napoje w drodze, podczas biwakowania lub na łodzi.

Zasil przenośną lodówkę samochodową z gniazdek samochodowych 12V/24V lub 230V . Technologia kompresorowa i wysokiej jakości izolacja utrzymują napoje zimne nawet przez kilka godzin po odłączeniu zasilania. Włóż do lodówki żywność, która ostygła do temperatury pokojowej.

Wyposażone w kółka i gumowane uchwyty ułatwią obsługę w terenie.

Podróżujesz z małymi dziećmi? Wybierz przenośną lodówkę z funkcją grzania . Bez problemu podgrzejesz ich ulubiony smakołyk do wymaganej temperatury.

Korzystaj z opcji zasilania USB w dowolnym miejscu i czasie z banku mocy.

 • możliwość przenoszenia, możliwość podgrzewania, możliwość zasilania USB
 • mniejsza objętość chłodzenia

Przeczytaj także

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Wyposaż swój nowoczesny dom w płytę ceramiczną lub bezpieczną płytę indukcyjną. Wypróbuj innowacyjne, przyjemne, łatwe gotowanie i wiele inteligentnych funkcji.

Jak leczyć samochód przed zimą?

Jak leczyć samochód przed zimą?

I nie zapomnij! Zbliża się jeszcze trudniejsza część roku! Mroźne zimowe warunki przetestują zachowanie i wygląd Twojego towarzysza podróży.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki są niezbędnymi pomocnikami w kuchni do przygotowania smacznych, kolorowych i doskonale wypieczonych potraw.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czy jesteś miłośnikiem klasycznej kawy w puszce? Lubisz cieszyć się smakiem i aromatem herbat z całego świata? Nowoczesne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez czajnika.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Odkryj świat suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół i innych produktów spożywczych. Miej pod ręką zdrowe przekąski przez cały rok bez chemikaliów i konserwantów.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Zostań baristą w domowej kawiarni. Przygotuj kulinarne doznania dla swoich bliskich i przyjaciół. Wypróbuj także różne metody przygotowywania kawy.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zachowaj naturalny kolor, zapach i smak potraw! Próżnia! Twoje jedzenie dłużej pozostaje świeże. Nawet pięć razy dłużej!

Jak wybrać zamrażarkę?

Jak wybrać zamrażarkę?

Regularnie zamrażasz duże ilości sezonowych owoców, warzyw, ryb lub mięsa? Wybierz najbardziej odpowiednią zamrażarkę do swoich potrzeb.

Jak wybrać zmywarkę?

Jak wybrać zmywarkę?

Czy wiesz, że jakikolwiek program w zmywarce zużywa mniej wody niż mycie ręczne?

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Zużycie energii elektrycznej stanowi istotną pozycję kosztową w budżecie rodzinnym.