Jak wybrać odkurzacz?Jak wybrać odkurzacz?
19.10.2022 | Gabinet

Jak wybrać odkurzacz?

Brud i kurz są wytwarzane przez środowisko pracy, przyrodę, relaks i odpoczynek. Błoto, kurz, pyłki, roztocza, alergeny i inne zanieczyszczenia utrudniają Ci życie? Próżnia. W pracy iw domu.

Istnieją specjalistyczne odkurzacze dostosowane do każdego rodzaju zabrudzeń.

Spójrz na etykietę energetyczną. Zapoznaj się z podstawowymi danymi dotyczącymi średniego rocznego zużycia energii elektrycznej oraz poziomu hałasu odkurzacza.

Znajdź swój dodatkowy cichy odkurzacz o wyjątkowo niskim poziomie hałasu. Nie będziesz przeszkadzał podczas odkurzania, nawet w nocy.

Wybierz według skuteczności czyszczenia podłóg twardych i skuteczności czyszczenia dywanów .

Dla alergików nie należy przeoczyć danych dotyczących skuteczności odpylania na wylocie odkurzacza. Zobacz klasę emisji pyłów .Odkurzacze kieszonkowe

Odkurzacze kieszonkowe

Historycznie najbardziej rozpowszechnione są klasyczne odkurzacze kieszonkowe . Korpus odkurzacza na kółkach uzupełnia elastyczny wąż ssący oraz teleskopowa rura ze szczotką. W korpusie odkurzacza znajdziemy wymienny worek na kurz oraz mikrofiltr kurzu wylotowego powietrza. Funkcjonalność uzupełniają przystawki do odkurzania szczelin, tapicerki czy zasłon.

Odkurz wysokiej jakości podłogi w miejscu pracy lub dywany w domu. Zbierz kurz do zwykłych papierowych torebek . Chcesz oszczędzać energię? Wypróbuj oryginalne torby tekstylne. Zapewniają wysoką moc ssania nawet w odkurzaczach o mniejszym poborze mocy. Filtrują większość mikrocząsteczek, pyłków i roztoczy. Wydajność wynosi do 99%.

Wymień worki i filtry HEPA na czas. Obserwuj wskaźnik napełnienia kurzem.

 • duża objętość worka, elastyczność węża, szereg przedłużek do różnych powierzchni
 • ograniczony zasięg przewodu zasilającego wymaga więcej miejsca do przechowywania wyższa cena za efektowne oryginalne torby

Węże do odkurzaczyzapachy do odkurzaczy

Odkurzacze bezworkowe

Odkurzacze bezworkowe

Bez podłogi kieszeni odkurzacze Charakterystyka różne droga chwytanie pył.

Odkurzacz z cyklonem . Nowoczesny design i zaawansowana konstrukcja korpusu odkurzacza pozwala na skuteczne zbieranie brudu w pojemniku nawet bez worka. Powietrze jest oddzielane od pyłu przez zawirowanie. W ten sposób utrzymywana jest wystarczająca moc ssania do głębokiego czyszczenia nawet przy znacznie niższym zużyciu energii elektrycznej.

Dzięki wysokiej jakości filtrom HEPA i dodatkowemu wyposażeniu odkurzacze bezworkowe osiągają parametry porównywalne z workowymi.

Duża objętość kontenera umożliwia sprzątanie nawet większych przestrzeni. Opróżnij zawartość, opłucz pojemnik i filtry słabym strumieniem wody. Po wysuszeniu możesz kontynuować odkurzanie.

 • oszczędność energii elektrycznej oszczędność kosztów na kieszeniach
 • wymaga więcej miejsca do przechowywania

Odkurzacze bezworkowe

Odkurzacze patyczkowe

Odkurzacze patyczkowe

Odkurzacze patyczkowe to praktyczny wybór dla mniejszych gospodarstw domowych .

Zasilanie bateryjne nawet przez godzinę pracy jest standardem. Możesz używać stacji ładującej jako schowka na akcesoria.

lekkie i ciche . Zajmują minimalną przestrzeń do przechowywania. Zawsze miej je pod ręką. Odkurz nawet trudno dostępne miejsca. Dodatkowe światło LED odsłoni cały brud pod szafkami.

Wysokiej jakości system cyklonowy z filtrem HEPA ma wystarczającą moc ssania i filtrowania.

W wersji 4w1 masz dużo innych opcji. Zamocuj moduł mopa parowego i możesz myć i delikatnie dezynfekować podłogi.

Obrotowa szczotka z własnym silnikiem usunie sierść Twoich pupili. Wypróbuj automatyczne czyszczenie szczotki obrotowej, naciskając pedał.

Jako bonus użyj światła UV do dodatkowej dezynfekcji tapicerowanej powierzchni.

Naciśnij przycisk, odłącz moduł i odkurz odkurzaczem ręcznym .

 • lekka doskonała obsługa obracająca się o 180° głowica elastyczna obsługa bezworkowa technologia cyklonowa
 • nadaje się do mniejszych gospodarstw domowych wymaga doładowania

Odkurzacze robotyczne

Odkurzacze robotyczne

Pozwól robotom sprzątającym pracować, gdy nie ma Cię w domu. Odkurzają i myją . Lampy UV dezynfekują czyszczoną powierzchnię.

Potrafią się orientować. Sztuczna inteligencja i szereg czujników gwarantują szybkie, wygodne i wysokiej jakości sprzątanie.

Sterowanie ręczne, głosowe lub zdalne za pośrednictwem aplikacji ułatwi Ci ich sterowanie. Odkurzacze automatyczne będą kontynuować sprzątanie tam, gdzie zostały przerwane.

Automatycznie dostosowują siłę ssania do rodzaju podłogi.

System antykolizyjny wykrywa przeszkody , szklane i czarne ściany i zapobiega ich wzajemnemu uszkodzeniu.

Szczotki boczne czyszczą również trudno dostępne miejsca.

 • automatyczne ładowanie automatyczna aktualizacja oprogramowania automatyczne opróżnianie pojemnika zbiorczego do kieszeni w stacji ładującej nawigacja laserowa zmywalny pojemnik i filtry HEPA planowanie czyszczenia pojemników na kurz i wodę planowanie czyszczenia wielostrefowego czyszczenia mapy czyszczenia przegląd czyszczenia sterowanie głosowe zdalne sterowanie
 • konieczność sprawdzenia i wyczyszczenia szczotki obrotowej odpowiednia tylko do dywanów o niskim włosiu odpowiednia do codziennego czyszczenia

Odkurzacze robotyczne

Odkurzacze ręczne

Odkurzacze ręczne

Jakość bezprzewodowe odkurzacze ręczne wyróżniają się dużą mocą ssania. Aby uzyskać doskonałe czyszczenie, użyj elektrycznej szczotki obrotowej z własnym silnikiem. Usuń brud i sierść ze swoich zwierząt.

Wypróbuj antybakteryjne odkurzacze ręczne z lampą UV do dokładnego czyszczenia materacy i łóżek. Wydajny system cyklonowy z filtrami HEPA wyłapuje prawie wszystkie zanieczyszczenia.

Trzymaj również odkurzacze ręczne w samochodzie . Zasilane są standardowym napięciem 12V z gniazda samochodowego. Odkurz kurz i brud. Unikaj wdychania alergenów podczas podróży.

 • bardzo niska waga żywotność baterii do pół godziny głowica z nacięciem do trudno dostępnych miejsc ergonomiczny kształt ułatwiający obsługę zmywalne filtry
 • trzeba ładować około 5 godzin

Odkurzacze ręczne

Odkurzacze uniwersalne i przemysłowe

Odkurzacze uniwersalne i przemysłowe

Odkurzacze wielofunkcyjne i przemysłowe są niezastąpionym pomocnikiem przy pracach na budowach czy w ogrodzie. Solidna, masywna konstrukcja przeznaczona jest do odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro. Nakładają szampon, ogrzewają dywany i wypompowują nadmiar wody.

Odsysać pył podczas szlifowania płyt gipsowo-kartonowych. Unikaj kurzu podczas piłowania, wiercenia lub rozbiórki. Odkurz powstały brud do dużych zbiorników ze stali nierdzewnej .

Podłączyć elastyczny wąż ssący bezpośrednio do narzędzia roboczego. Wykorzystaj bezworkową moc cyklonu . Oszczędzaj na kosztach.

Odkurzacze bezpieczne z czyszczeniem impulsowym umożliwiają nieprzerwaną pracę z automatycznym czyszczeniem filtra.

Usuń zimny popiół z kominków, pieców i grilli za pomocą odkurzacza do popiołu . Dzięki funkcji ssania i nadmuchu wszelkie zabrudzenia znikają.

Utrzymuj dobrą jakość wody i czyste stawy i baseny. Odkurzacze ręczne lub niech działa automatyczny odkurzacz basenowy . Doskonale czyści dno i boki basenu. A ty się relaksujesz.

 • mocna, wytrzymała konstrukcja wysoka wydajność filtracji przy ciągłej pracy duża pojemność zbiornika przeznaczonego również na grubsze zabrudzenia
 • wyższa cena zakupu

Odkurzacze do popiołuOdkurzacze uniwersalneOdkurzacze do liści

Przeczytaj także

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Wyposaż swój nowoczesny dom w płytę ceramiczną lub bezpieczną płytę indukcyjną. Wypróbuj innowacyjne, przyjemne, łatwe gotowanie i wiele inteligentnych funkcji.

Jak leczyć samochód przed zimą?

Jak leczyć samochód przed zimą?

I nie zapomnij! Zbliża się jeszcze trudniejsza część roku! Mroźne zimowe warunki przetestują zachowanie i wygląd Twojego towarzysza podróży.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki są niezbędnymi pomocnikami w kuchni do przygotowania smacznych, kolorowych i doskonale wypieczonych potraw.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czy jesteś miłośnikiem klasycznej kawy w puszce? Lubisz cieszyć się smakiem i aromatem herbat z całego świata? Nowoczesne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez czajnika.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Odkryj świat suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół i innych produktów spożywczych. Miej pod ręką zdrowe przekąski przez cały rok bez chemikaliów i konserwantów.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Zostań baristą w domowej kawiarni. Przygotuj kulinarne doznania dla swoich bliskich i przyjaciół. Wypróbuj także różne metody przygotowywania kawy.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zachowaj naturalny kolor, zapach i smak potraw! Próżnia! Twoje jedzenie dłużej pozostaje świeże. Nawet pięć razy dłużej!

Jak wybrać zamrażarkę?

Jak wybrać zamrażarkę?

Regularnie zamrażasz duże ilości sezonowych owoców, warzyw, ryb lub mięsa? Wybierz najbardziej odpowiednią zamrażarkę do swoich potrzeb.

Jak wybrać zmywarkę?

Jak wybrać zmywarkę?

Czy wiesz, że jakikolwiek program w zmywarce zużywa mniej wody niż mycie ręczne?

Jak wybrać lodówkę?

Jak wybrać lodówkę?

Rozszerz świeży smak potraw, napojów i gotowanych posiłków. Przechowuj swoje zapasy w przejrzysty sposób i oszczędzaj czas na inne rodzinne zajęcia.