Jak wybrać odpowiednią płytę?Jak wybrać odpowiednią płytę?
26.11.2022 | Gabinet

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Jak wybrać odpowiednią płytę? Proste pytanie, ale bardziej złożona odpowiedź. Każda płyta ma swoje wady i zalety.

Spróbuj innowacyjnego, przyjemnego i łatwego gotowania. Wyposaż swój dom w szkło ceramiczne płyta grzejna lub bezpieczna płyta indukcyjna . _ _ _ _ Dostępne są również ich kombinacje z gazem na jednej płycie . Wybierz płytę z co najmniej jedną strefą grzewczą. Oprócz ponadczasowego wzornictwa i większego bezpieczeństwa, uzyskaj mniejsze zużycie, łatwiejszą konserwację i szereg inteligentnych funkcji.

Kontroluj wszystko za pomocą dotyku . Wykrycie dotyku sygnalizowane jest dźwiękiem.

Użyj funkcji Booster , aby tymczasowo zwiększyć wydajność strefy gotowania. W strefie flexi powierzchnia strefy gotowania automatycznie dostosowuje się do wielkości dna naczynia.

Użyj zabezpieczenia przed dziećmi , aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu płyty. Automatyczne wyłączanie zapewni wyłączenie urządzenia w przypadku dłuższej bezczynności.

Funkcja utrzymywania temperatury zapewnia żądaną temperaturę przed planowanym podaniem. Zaplanuj gotowanie za pomocą timera . W razie potrzeby przerwij i wróć do gotowania.

Informacje o ustawionych parametrach i cieple resztkowym można znaleźć na wyświetlaczu urządzenia .

Pozostaw montaż i instalację w rękach ekspertów.Płyty elektryczne

Płyty elektryczne

Klasyczne płyty elektryczne z płytami żeliwnymi to najtańsza i najmniej ekonomiczna opcja. Ze względu na duże straty ciepła i długi czas reakcji podczas regulacji temperatury nie nadają się do normalnego gotowania.

  • najtańsze płyty odporne na uszkodzenia
  • najwyższe zużycie energii elektrycznej

Płyty kuchennePłyty elektryczne

Płyty gazowe

Płyty gazowe

Płyty gazowe mogą być standardowym wyborem. Są odpowiednie dla gospodarstw domowych z dostępem do taniego gazu ziemnego lub przy użyciu butli z propan-butanem. Ale także w domkach, domkach, na polach namiotowych czy w drodze. Nowoczesne płyty gazowe mają zintegrowany zapłon. Bezpieczeństwo zwiększa automatyczne zamykanie dopływu gazu po wygaśnięciu płomienia. Nowoczesny styl dopełnia zastosowanie płyty szklano-ceramicznej.

  • akceptowalna cena zakupu prosta i szybka regulacja temperatury zastosowanie materiałów szklano-ceramicznych do naczyń żeliwnych, metalowych, aluminiowych, szklanych lub ceramicznych
  • mniejsze bezpieczeństwo przy obchodzeniu się z gazem mniej bezpieczne gotowanie na otwartym ogniu mniej charakterystyczny wygląd trudniejsze do czyszczenia grille i palniki gazowe

Płyty gazowe

Płyty ze szkła ceramicznego

Płyty ze szkła ceramicznego

Chcesz gotować wydajnie, łatwo i stylowo? Elegancka płyta szklano-ceramiczna będzie Twoim idealnym pomocnikiem. Wbudowany system ogrzewania elektrycznego wykorzystuje ciepło wężownicy grzejnej do ogrzewania. Wybierz odpowiedni rozmiar spirali w zależności od rozmiaru dna doniczki. Ogrzewana powierzchnia ma jasnoczerwony kolor. Zwróć uwagę na dłuższy dopływ ciepła resztkowego w strefie gotowania. Aby zachować czystość gładkiej powierzchni, konieczna jest delikatna pielęgnacja środkami czyszczącymi do ceramiki szklanej.

  • ładny element dekoracyjny do każdej kuchni klasyczne ogrzewanie ciepłem odpowiednie do wszystkich standardowych materiałów garnków łatwa konserwacja bezgłośne gotowanie
  • ciepło resztkowe płyty witroceramicznej po wyłączeniu, możliwość przypalenia resztek potraw na powierzchni strefy gotowania, możliwość uszkodzenia w przypadku uderzenia, możliwość uszkodzenia powierzchni podczas przesuwania naczyń, wyższe wymagania do pielęgnacji powierzchni szklano-ceramicznych

GarnkiGarnki ze stali nierdzewnejSzybkowary

Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne

Nowoczesne płyty indukcyjne są najbardziej energooszczędne i najbezpieczniejsze.

Efekt magnetyzmu i nagrzewania indukcyjnego jest wykorzystywany do podgrzewania metalowego dna naczynia w polu magnetycznym strefy gotowania. Powierzchnia deski jest prawie zimna. Podgrzewany jest tylko garnek i jego zawartość. Po wyjęciu naczyń ogrzewanie natychmiast się zatrzymuje. Unikaj przypalonych resztek jedzenia. Osiągniesz znaczne oszczędności energii. Automatyczne oświetlenie i rozpoczęcie wyciągu pary zapewni doskonała funkcja Hob2Hood zestawu smart hood.

Płyty indukcyjne ze zintegrowanym kapturem docenią na Twojej wyspie kuchennej lub na kuchennym blacie przed oknem. Okap nie zakłóci luksusu ogólnego projektu ani widoku z kuchni.

  • wybór wzoru, materiału, koloru luksusowe od retro do futurystycznego wzornictwa najniższe zużycie najniższa temperatura resztkowa strefy gotowania najbezpieczniejsze gotowanie szybkie i łatwe gotowanie innowacyjne funkcje
  • najwyższa cena zakupu gotowanie tylko w garnkach z ferromagnetycznym dnem nieodpowiednie dla osób z rozrusznikiem serca możliwość uszkodzenia w przypadku uderzenia możliwość uszkodzenia powierzchni podczas przesuwania naczyń wyższe wymagania konserwacyjne powierzchni szklano-ceramicznej wyższy poziom hałasu podczas chłodzenia do zasilania wielofazowego

Płyty indukcyjne

Przeczytaj także

Jak wybrać najlepszą kawę?

Jak wybrać najlepszą kawę?

Kawa to jeden z najstarszych i najpopularniejszych napojów pobudzających. To pyszny powód do spotkań z przyjaciółmi, przyjemnego relaksu i wypoczynku.

Domowe wędzarnie dla naturalnej konserwacji i pełnego smaku wędlin.

Domowe wędzarnie dla naturalnej konserwacji i pełnego smaku wędlin.

Obok suszenia wędzenie jest najstarszą formą utrwalania żywności. Popularne masarnie i przetwórstwo mięsne to doskonała okazja do spotkań całej rodziny i przyjaciół.

Mycie okien – wydajne i nowoczesne.

Mycie okien – wydajne i nowoczesne.

Mycie okien, luster, kabin prysznicowych czy różnych gładkich, błyszczących powierzchni w domu to często koszmar. Ale rób to sprawnie i nowocześnie.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak leczyć samochód przed zimą?

Jak leczyć samochód przed zimą?

I nie zapomnij! Zbliża się jeszcze trudniejsza część roku! Mroźne zimowe warunki przetestują zachowanie i wygląd Twojego towarzysza podróży.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki są niezbędnymi pomocnikami w kuchni do przygotowania smacznych, kolorowych i doskonale wypieczonych potraw.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czy jesteś miłośnikiem klasycznej kawy w puszce? Lubisz cieszyć się smakiem i aromatem herbat z całego świata? Nowoczesne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez czajnika.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Odkryj świat suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół i innych produktów spożywczych. Miej pod ręką zdrowe przekąski przez cały rok bez chemikaliów i konserwantów.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Zostań baristą w domowej kawiarni. Przygotuj kulinarne doznania dla swoich bliskich i przyjaciół. Wypróbuj także różne metody przygotowywania kawy.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zachowaj naturalny kolor, zapach i smak potraw! Próżnia! Twoje jedzenie dłużej pozostaje świeże. Nawet pięć razy dłużej!

Jak wybrać zamrażarkę?

Jak wybrać zamrażarkę?

Regularnie zamrażasz duże ilości sezonowych owoców, warzyw, ryb lub mięsa? Wybierz najbardziej odpowiednią zamrażarkę do swoich potrzeb.