Jak wybrać pralkę i suszarkę do ubrań?
11.11.2022 | Redakcja

Jak wybrać pralkę i suszarkę do ubrań?

Pojemność bębna , a także częstotliwość prania będzie zależeć od wielkości gospodarstwa domowego , liczby dzieci i ich wieku. Wybierając pralkę, skup się na kilku parametrach.

Czy będzie to pralka wolnostojąca czy do zabudowy? Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i dużo prania, wybierz osobną pralkę i osobną suszarkę. Dostosuj pojemność wysuszonego prania do pralki. Jeśli masz mało miejsca w domu, wybierz pralkę do zabudowy z funkcją suszarki . Ale cykl prania i suszenia będzie dłuższy.

Masz balkon, taras lub zadaszenie? Potrzebujesz oszczędzać energię i wodę? Wtedy wystarczy automatyczna pralka ładowana od góry bez suszarki lub klasyczna pralka wirowa . Często podróżujesz, jesteś sam i masz mało prania? Mini pralka jest dla Ciebie idealna.

Wybierz zgodnie z parametrami wymienionymi na etykiecie energetycznej:

 • klasa energetyczna urządzenia
 • zużycie wody na cykl prania
 • klasa efektywności wirowania
 • rewolucje
 • hałas
 • pojemność bębna
 • technologie i funkcje

Wybierz nie tylko według ceny, ale także według wymagań dotyczących zużycia energii i wody.Pralki ładowane od przodu

Pralki ładowane od przodu

Najczęściej stosowane są pralki wolnostojące ładowane od przodu . Zainstaluj je w dowolnym miejscu na płaskiej podłodze. W każdej chwili możesz je przenieść.

Podstawowym parametrem do wyboru jest pojemność bębna piorącego i waga prania. Zwykle jest to od 6 kg do 10,5 kg suchego prania. Wraz ze stopniowym rozwojem dodawanych jest wiele ulepszeń. Sprawdź dostępne funkcje i programy prania.

Automatyczne ważenie prania zapewnia optymalną regulację ruchu bębna i ilości wody. Funkcja AutoDose ustawia optymalną ilość detergentu dla każdego cyklu prania. Funkcja STEAM z wykorzystaniem pary podczas prania jest skuteczna w walce z alergiami. Niszczy do 99,9% alergenów. Pomaga również zmniejszyć zagniecenia prania nawet o 30%.

 • górna powierzchnia pralki jest jednocześnie półką do przechowywania, możliwość umieszczenia suszarki na pralce, możliwość monitorowania postępu cyklu prania, szeroka gama wzorów
 • przednie drzwi wymagają wystarczającej ilości miejsca, aby je otworzyć, gdy trzeba otworzyć drzwi, zawsze konieczne jest spuszczenie wody

Wąskie pralki Slim

Wąskie pralki Slim

Nie masz miejsca na standardową pralkę? Potrzebujesz oszczędzać na głębokości? Smukłe pralki mają zazwyczaj tylko 40 cm głębokości .

A może masz mało prania i nie wykorzystujesz efektywnie pojemności dużego bębna?

Optymalna pojemność prania dla pralki Slim to około 4-6 kg . Naturalnie nawet wąskie pralki wyposażone są w funkcję Antioverflow z ochroną przed wyciekiem wody i ochroną przed pienieniem.

Dostępne są również warianty z funkcją suszenia.

 • zaoszczędzić miejsce niższa cena
 • mniejsza ilość prania na cykl

Worki na pranie

Pralki bąbelkowe

Pralki bąbelkowe

Myjki bąbelkowe wtłaczają powietrze do roztworu proszku do prania i wody. Aktywna pianka funkcji EcoBubble zapewnia perfekcyjne pranie. Puder lepiej łączy się z wodą i powietrzem. Prać wydajniej w niskich temperaturach. Roztwór piorący znacznie szybciej wnika w strukturę prania.

Dysza z bezpośrednim natryskiem skraca całkowitą długość prania. Dzięki funkcji DrumClean zawsze będziesz mieć czystą uszczelkę pralki, bęben i pojemnik na proszek.

 • wydajne pranie w niskich temperaturach oszczędza wodę i energię elektryczną krótszy cykl prania delikatne pranie

Pralki parowe

Pralki parowe

Pralki parowe piorą ubrania nie tylko w wodzie, ale także w parze. Funkcjonować Higiena Parowy uwalnia parę z dna bębna. Wysoka temperatura niszczy do 99,9% bakterii. Para zmiękcza włókna tekstylne. Detergent wnika znacznie głębiej w tkaninę. Usuń nawet najbardziej uporczywe plamy.

Zapomniałeś założyć ubranie? Dodaj go dodatkowo do pralki przez drzwiczki Add Wash nawet po rozpoczęciu cyklu prania.

Wszystkie inteligentne funkcje pozwolą nie tylko zaoszczędzić energię i wodę o 20% , ale także czas.

 • efektywniejsze zużycie wody myjącej oszczędność energii oszczędność energii antybakteryjny efekt prania szybkie mycie ciche mycie
 • wyższa cena

Pralki z suszarkami

Pralki z suszarkami

Nie masz wystarczająco dużo miejsca na wolnostojącą pralkę i wolnostojącą suszarkę bębnową? To nie ma znaczenia. Kombinowane pralki z suszarkami dla Ciebie idealne .

Jeśli nawet tego nie wystarczy, wbudowana pralka z suszarką w szafce kuchennej rozwiąże ten problem.

W przypadku pralek kombinowanych należy spodziewać się dwóch cykli suszenia. Pralki kombinowane mają niższą wydajność suszenia w porównaniu z całkowitą objętością wypranej bielizny na cykl prania.

Aby uzyskać maksymalną oszczędność energii i czasu, wybierz inteligentną pralkę z suszarką .

 • oszczędność miejsca 2w1
 • wyższa cena po praniu jednej partii, wymagane są 2 cykle suszenia

Pralki z suszarkami

Suszarki do ubrań

Suszarki do ubrań

Potrzebujesz zmniejszyć wilgotność w swoim domu? Nie masz w domu miejsca na suszenie mokrego prania. Pozbądź się zmartwień. Suszarki wolnostojące to rozwiązanie dla Ciebie. Wybierz odpowiednią ładowność dla swojej pralki. Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła są energooszczędne.

Skorzystaj z okazji i zdobądź wolnostojącą pralkę i suszarkę . Umieść je obok siebie lub nad sobą. Ciesz się stylowymi zestawami projektowymi z bogatym zestawem funkcji i funkcji.

 • system zapobiegający gnieceniu, ustawianie stopnia suszenia, tryby suszenia, odświeżanie prania zjonizowanym powietrzem

Suszarki do ubrań

Inteligentne pralki inteligentne

Inteligentne pralki inteligentne

Integracja technologii Smart i rozwiązań Smart Home również nie ominęła procesu prania. Ty również możesz zdalnie zarządzać i kontrolować swoją inteligentną pralkę za pomocą smartfona.

Inteligentny   technologia Al Control   nieustannie uczy się i zapamiętuje Twoje nawyki związane z myciem. System i-DOS ocenia zawartość pralki i proponuje odpowiedni cykl prania.

Połącz swój telefon bezdotykowo z inteligentną pralką. Technologia Smart Touch i łączność NFC umożliwiają korzystanie z aplikacji do przeglądania informacji o praniu lub planowania prania. Inteligentna pralka i asystent głosowy również pomogą Ci rozwiązać problemy.

 • możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona zapewnia statystyki zużycia podpowiada najbardziej odpowiedni tryb prania automatyczne dozowanie detergentów samooczyszczanie
 • wyższa cena

Pralki do zabudowy

Pralki do zabudowy

Brakuje Ci pomieszczenia technicznego w Twoim domu? Masz małą łazienkę? W takim razie docenisz pralki do zabudowy, które można zintegrować z meblami kuchennymi. Drzwi chronią ich przed wzrokiem ciekawskich.

Wybierz pralki do zabudowy z suszarkami. Otrzymujesz bogaty zestaw funkcji i funkcji jak w przypadku urządzeń wolnostojących.

 • oszczędzają miejsce
 • wyższa cena

Pralki ładowane od góry

Pralki ładowane od góry

Podkładki ładowane od góry są wąskie i oszczędzają miejsce w małych pomieszczeniach. W ciasnych przestrzeniach spodziewaj się, że drzwi otworzą się do góry. Ich wymiary nie nadają się do umieszczenia w kuchniach.

Przerwij proces prania. Włóż pranie bez spuszczania wody .

Wadą jest brak asortymentu pralek ładowanych od góry w połączeniu z suszarką.

 • nadaje się do wąskich przestrzeni, wygodne napełnianie i wyjmowanie prania
 • blat pralki nie może służyć jako półka do przechowywania mniejszej ilości prania, mniej funkcji w porównaniu do najlepszych technologii pralek ładowanych od przodu

Pralki Whirlpool

Pralki Whirlpool

Klasyczne pralki wirowe są idealne do domków letniskowych i domków letniskowych. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do źródła wody pod ciśnieniem. W bębnie, w którym prane jest pranie, pranie „wiruje” . Pościel jest obracana przez ruch śmigła na boku wanny. W połączeniu z wirówką możesz z łatwością wyprać mniejszą ilość prania.

 • brak wymagań dotyczących zaopatrzenia w wodę, zajmuje minimum miejsca, oszczędność energii, prosta obsługa
 • mniej delikatne mycie, bardziej czasochłonne mycie

Mini pralki

Mini pralki

Czy regularnie kończy Ci się pranie ? Jesteś sam czy studentem? Często się ruszasz?

Potrzebujesz zrobić pranie w ogrodzie lub na kempingu?

Łatwo przenośna, kompaktowa mini pralka o minimalnych wymaganiach przestrzennych jest dla Ciebie przydatna. Pojemność prania 2 do 3 kg prania. Regulowany zegar . Istnieje funkcja wirowania .

 • mała moc, minimalne funkcje, minimalna przestrzeń do przechowywania, wygodna w podróży
 • mała objętość prania

Akcesoria do pralek

Akcesoria do pralek

Żadne pranie nie jest kompletne bez wysokiej jakości detergentów . Proszek do prania, żel do prania, kapsułki do prania lub proszki w płynie są bardziej odpowiednie dla Ciebie lub Twojej pralki.

Dodaj do prania pachnące płyny do zmiękczania tkanin , aby uzyskać przyjemny zapach i miękkość w dotyku. Przedłuż trwałość kolorów prania.

Na uporczywe plamy nakładaj odplamiacze .

Umieść brudne pranie w koszach na pranie.

Przechowuj materiały do prania w szafkach nad pralką poza zasięgiem dzieci.

 • organizują przechowywanie i ułatwiają mycie

Pralki

Przeczytaj także

Opony zimowe do bezpiecznej jazdy po zimnych drogach

Nie ma już chyba wątpliwości co do konieczności używania opon zimowych w trudnych warunkach klimatycznych zimy. Ogólnym zaleceniem jest zmiana opon na zimowe, jeśli temperatura otoczenia spadnie poniżej 7°C.

Domowe piekarnie do przygotowywania świeżego chleba i ciastek

Czy lubisz mieć świeżą, chrupiącą kromkę chleba lub ciepłe, pachnące ciasto na śniadanie? W takim razie zdecydowanie kup sobie małą domową piekarnię.

Roboty kuchenne - niezawodni towarzysze gotowania i pieczenia

Odkryj niezawodnego towarzysza codziennego lub okazjonalnego gotowania i pieczenia. Zostań kreatywnym szefem kuchni. Przygotuj dania z całego świata.

Szybkowary do zdrowych posiłków, oszczędzające energię i czas

Opanuj przygotowywanie ulubionych potraw w ułamku czasu. Zdrowe gotowanie na parze pod wyższym ciśnieniem znacznie skraca czas przygotowania, a tym samym oszczędza energię.

Ekonomiczne telewizory dla każdego przez cały rok

Nowoczesne odbiorniki telewizyjne to inteligentne, ekonomiczne urządzenia SMART dla każdego gospodarstwa domowego. Bogate funkcje, ultrapłaski ponadczasowy design, doskonały obraz i dźwięk predestynują je do codziennego użytku.

Jogurtownice - pomocnicy wspierający naturalną odporność

Przygotuj pyszne jogurty probiotyczne w domu z wysokiej jakości świeżych lub suszonych owoców. Uzyskaj wystarczającą odporność dzięki dobrym bakteriom, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mikroflory jelitowej.

Parownice do ubrań ułatwiające pielęgnację i dezynfekcję odzieży

Para zmiękcza i prostuje włókna w tekstyliach, prostując w ten sposób pogniecione ubrania i fałdy. Jednocześnie skutecznie dezynfekuje tekstylia.

Jak wybrać najlepszą kawę?

Kawa to jeden z najstarszych i najpopularniejszych napojów pobudzających. To pyszny powód do spotkań z przyjaciółmi, przyjemnego relaksu i wypoczynku.

Domowe wędzarnie dla naturalnej konserwacji i pełnego smaku wędlin

Obok suszenia wędzenie jest najstarszą formą utrwalania żywności. Popularne masarnie i przetwórstwo mięsne to doskonała okazja do spotkań całej rodziny i przyjaciół.

Mycie okien – wydajne i nowoczesne

Mycie okien, luster, kabin prysznicowych czy różnych gładkich, błyszczących powierzchni w domu to często koszmar. Ale rób to sprawnie i nowocześnie.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Wyposaż swój nowoczesny dom w płytę ceramiczną lub bezpieczną płytę indukcyjną. Wypróbuj innowacyjne, przyjemne, łatwe gotowanie i wiele inteligentnych funkcji.