Jak wybrać pralkę i suszarkę do ubrań?Jak wybrać pralkę i suszarkę do ubrań?
11.11.2022 | Gabinet

Jak wybrać pralkę i suszarkę do ubrań?

Pojemność bębna , a także częstotliwość prania będzie zależeć od wielkości gospodarstwa domowego , liczby dzieci i ich wieku. Wybierając pralkę, skup się na kilku parametrach.

Czy będzie to pralka wolnostojąca czy do zabudowy? Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i dużo prania, wybierz osobną pralkę i osobną suszarkę. Dostosuj pojemność wysuszonego prania do pralki. Jeśli masz mało miejsca w domu, wybierz pralkę do zabudowy z funkcją suszarki . Ale cykl prania i suszenia będzie dłuższy.

Masz balkon, taras lub zadaszenie? Potrzebujesz oszczędzać energię i wodę? Wtedy wystarczy automatyczna pralka ładowana od góry bez suszarki lub klasyczna pralka wirowa . Często podróżujesz, jesteś sam i masz mało prania? Mini pralka jest dla Ciebie idealna.

Wybierz zgodnie z parametrami wymienionymi na etykiecie energetycznej:

Wybierz nie tylko według ceny, ale także według wymagań dotyczących zużycia energii i wody.Pralki ładowane od przodu

Pralki ładowane od przodu

Najczęściej stosowane są pralki wolnostojące ładowane od przodu . Zainstaluj je w dowolnym miejscu na płaskiej podłodze. W każdej chwili możesz je przenieść.

Podstawowym parametrem do wyboru jest pojemność bębna piorącego i waga prania. Zwykle jest to od 6 kg do 10,5 kg suchego prania. Wraz ze stopniowym rozwojem dodawanych jest wiele ulepszeń. Sprawdź dostępne funkcje i programy prania.

Automatyczne ważenie prania zapewnia optymalną regulację ruchu bębna i ilości wody. Funkcja AutoDose ustawia optymalną ilość detergentu dla każdego cyklu prania. Funkcja STEAM z wykorzystaniem pary podczas prania jest skuteczna w walce z alergiami. Niszczy do 99,9% alergenów. Pomaga również zmniejszyć zagniecenia prania nawet o 30%.

 • górna powierzchnia pralki jest jednocześnie półką do przechowywania, możliwość umieszczenia suszarki na pralce, możliwość monitorowania postępu cyklu prania, szeroka gama wzorów
 • przednie drzwi wymagają wystarczającej ilości miejsca, aby je otworzyć, gdy trzeba otworzyć drzwi, zawsze konieczne jest spuszczenie wody

Wąskie pralki Slim

Wąskie pralki Slim

Nie masz miejsca na standardową pralkę? Potrzebujesz oszczędzać na głębokości? Smukłe pralki mają zazwyczaj tylko 40 cm głębokości .

A może masz mało prania i nie wykorzystujesz efektywnie pojemności dużego bębna?

Optymalna pojemność prania dla pralki Slim to około 4-6 kg . Naturalnie nawet wąskie pralki wyposażone są w funkcję Antioverflow z ochroną przed wyciekiem wody i ochroną przed pienieniem.

Dostępne są również warianty z funkcją suszenia.

 • zaoszczędzić miejsce niższa cena
 • mniejsza ilość prania na cykl

Worki na pranie

Pralki bąbelkowe

Pralki bąbelkowe

Myjki bąbelkowe wtłaczają powietrze do roztworu proszku do prania i wody. Aktywna pianka funkcji EcoBubble zapewnia perfekcyjne pranie. Puder lepiej łączy się z wodą i powietrzem. Prać wydajniej w niskich temperaturach. Roztwór piorący znacznie szybciej wnika w strukturę prania.

Dysza z bezpośrednim natryskiem skraca całkowitą długość prania. Dzięki funkcji DrumClean zawsze będziesz mieć czystą uszczelkę pralki, bęben i pojemnik na proszek.

 • wydajne pranie w niskich temperaturach oszczędza wodę i energię elektryczną krótszy cykl prania delikatne pranie

Pralki parowe

Pralki parowe

Pralki parowe piorą ubrania nie tylko w wodzie, ale także w parze. Funkcjonować Higiena Parowy uwalnia parę z dna bębna. Wysoka temperatura niszczy do 99,9% bakterii. Para zmiękcza włókna tekstylne. Detergent wnika znacznie głębiej w tkaninę. Usuń nawet najbardziej uporczywe plamy.

Zapomniałeś założyć ubranie? Dodaj go dodatkowo do pralki przez drzwiczki Add Wash nawet po rozpoczęciu cyklu prania.

Wszystkie inteligentne funkcje pozwolą nie tylko zaoszczędzić energię i wodę o 20% , ale także czas.

 • efektywniejsze zużycie wody myjącej oszczędność energii oszczędność energii antybakteryjny efekt prania szybkie mycie ciche mycie
 • wyższa cena

Pralki z suszarkami

Pralki z suszarkami

Nie masz wystarczająco dużo miejsca na wolnostojącą pralkę i wolnostojącą suszarkę bębnową? To nie ma znaczenia. Kombinowane pralki z suszarkami dla Ciebie idealne .

Jeśli nawet tego nie wystarczy, wbudowana pralka z suszarką w szafce kuchennej rozwiąże ten problem.

W przypadku pralek kombinowanych należy spodziewać się dwóch cykli suszenia. Pralki kombinowane mają niższą wydajność suszenia w porównaniu z całkowitą objętością wypranej bielizny na cykl prania.

Aby uzyskać maksymalną oszczędność energii i czasu, wybierz inteligentną pralkę z suszarką .

 • oszczędność miejsca 2w1
 • wyższa cena po praniu jednej partii, wymagane są 2 cykle suszenia

Pralki z suszarkami

Suszarki do ubrań

Suszarki do ubrań

Potrzebujesz zmniejszyć wilgotność w swoim domu? Nie masz w domu miejsca na suszenie mokrego prania. Pozbądź się zmartwień. Suszarki wolnostojące to rozwiązanie dla Ciebie. Wybierz odpowiednią ładowność dla swojej pralki. Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła są energooszczędne.

Skorzystaj z okazji i zdobądź wolnostojącą pralkę i suszarkę . Umieść je obok siebie lub nad sobą. Ciesz się stylowymi zestawami projektowymi z bogatym zestawem funkcji i funkcji.

 • system zapobiegający gnieceniu, ustawianie stopnia suszenia, tryby suszenia, odświeżanie prania zjonizowanym powietrzem

Suszarki do ubrańZestawy pralek

Inteligentne pralki inteligentne

Inteligentne pralki inteligentne

Integracja technologii Smart i rozwiązań Smart Home również nie ominęła procesu prania. Ty również możesz zdalnie zarządzać i kontrolować swoją inteligentną pralkę za pomocą smartfona.

Inteligentny   technologia Al Control   nieustannie uczy się i zapamiętuje Twoje nawyki związane z myciem. System i-DOS ocenia zawartość pralki i proponuje odpowiedni cykl prania.

Połącz swój telefon bezdotykowo z inteligentną pralką. Technologia Smart Touch i łączność NFC umożliwiają korzystanie z aplikacji do przeglądania informacji o praniu lub planowania prania. Inteligentna pralka i asystent głosowy również pomogą Ci rozwiązać problemy.

 • możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona zapewnia statystyki zużycia podpowiada najbardziej odpowiedni tryb prania automatyczne dozowanie detergentów samooczyszczanie
 • wyższa cena

Pralki do zabudowy

Pralki do zabudowy

Brakuje Ci pomieszczenia technicznego w Twoim domu? Masz małą łazienkę? W takim razie docenisz pralki do zabudowy, które można zintegrować z meblami kuchennymi. Drzwi chronią ich przed wzrokiem ciekawskich.

Wybierz pralki do zabudowy z suszarkami. Otrzymujesz bogaty zestaw funkcji i funkcji jak w przypadku urządzeń wolnostojących.

 • oszczędzają miejsce
 • wyższa cena

Pralki ładowane od góry

Pralki ładowane od góry

Podkładki ładowane od góry są wąskie i oszczędzają miejsce w małych pomieszczeniach. W ciasnych przestrzeniach spodziewaj się, że drzwi otworzą się do góry. Ich wymiary nie nadają się do umieszczenia w kuchniach.

Przerwij proces prania. Włóż pranie bez spuszczania wody .

Wadą jest brak asortymentu pralek ładowanych od góry w połączeniu z suszarką.

 • nadaje się do wąskich przestrzeni, wygodne napełnianie i wyjmowanie prania
 • blat pralki nie może służyć jako półka do przechowywania mniejszej ilości prania, mniej funkcji w porównaniu do najlepszych technologii pralek ładowanych od przodu

Pralki Whirlpool

Pralki Whirlpool

Klasyczne pralki wirowe są idealne do domków letniskowych i domków letniskowych. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do źródła wody pod ciśnieniem. W bębnie, w którym prane jest pranie, pranie „wiruje” . Pościel jest obracana przez ruch śmigła na boku wanny. W połączeniu z wirówką możesz z łatwością wyprać mniejszą ilość prania.

 • brak wymagań dotyczących zaopatrzenia w wodę, zajmuje minimum miejsca, oszczędność energii, prosta obsługa
 • mniej delikatne mycie, bardziej czasochłonne mycie

Mini pralki

Mini pralki

Czy regularnie kończy Ci się pranie ? Jesteś sam czy studentem? Często się ruszasz?

Potrzebujesz zrobić pranie w ogrodzie lub na kempingu?

Łatwo przenośna, kompaktowa mini pralka o minimalnych wymaganiach przestrzennych jest dla Ciebie przydatna. Pojemność prania 2 do 3 kg prania. Regulowany zegar . Istnieje funkcja wirowania .

 • mała moc, minimalne funkcje, minimalna przestrzeń do przechowywania, wygodna w podróży
 • mała objętość prania

Akcesoria do pralek

Akcesoria do pralek

Żadne pranie nie jest kompletne bez wysokiej jakości detergentów . Proszek do prania, żel do prania, kapsułki do prania lub proszki w płynie są bardziej odpowiednie dla Ciebie lub Twojej pralki.

Dodaj do prania pachnące płyny do zmiękczania tkanin , aby uzyskać przyjemny zapach i miękkość w dotyku. Przedłuż trwałość kolorów prania.

Na uporczywe plamy nakładaj odplamiacze .

Umieść brudne pranie w koszach na pranie.

Przechowuj materiały do prania w szafkach nad pralką poza zasięgiem dzieci.

 • organizują przechowywanie i ułatwiają mycie

PralkiSuszarki ogrodowe do ubrańSzafki na pralki

Przeczytaj także

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Wyposaż swój nowoczesny dom w płytę ceramiczną lub bezpieczną płytę indukcyjną. Wypróbuj innowacyjne, przyjemne, łatwe gotowanie i wiele inteligentnych funkcji.

Jak leczyć samochód przed zimą?

Jak leczyć samochód przed zimą?

I nie zapomnij! Zbliża się jeszcze trudniejsza część roku! Mroźne zimowe warunki przetestują zachowanie i wygląd Twojego towarzysza podróży.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki są niezbędnymi pomocnikami w kuchni do przygotowania smacznych, kolorowych i doskonale wypieczonych potraw.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czy jesteś miłośnikiem klasycznej kawy w puszce? Lubisz cieszyć się smakiem i aromatem herbat z całego świata? Nowoczesne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez czajnika.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Odkryj świat suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół i innych produktów spożywczych. Miej pod ręką zdrowe przekąski przez cały rok bez chemikaliów i konserwantów.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Zostań baristą w domowej kawiarni. Przygotuj kulinarne doznania dla swoich bliskich i przyjaciół. Wypróbuj także różne metody przygotowywania kawy.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zachowaj naturalny kolor, zapach i smak potraw! Próżnia! Twoje jedzenie dłużej pozostaje świeże. Nawet pięć razy dłużej!

Jak wybrać zamrażarkę?

Jak wybrać zamrażarkę?

Regularnie zamrażasz duże ilości sezonowych owoców, warzyw, ryb lub mięsa? Wybierz najbardziej odpowiednią zamrażarkę do swoich potrzeb.

Jak wybrać zmywarkę?

Jak wybrać zmywarkę?

Czy wiesz, że jakikolwiek program w zmywarce zużywa mniej wody niż mycie ręczne?

Jak wybrać lodówkę?

Jak wybrać lodówkę?

Rozszerz świeży smak potraw, napojów i gotowanych posiłków. Przechowuj swoje zapasy w przejrzysty sposób i oszczędzaj czas na inne rodzinne zajęcia.