Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.
20.11.2022 | Gabinet

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Suszenie to najstarsza metoda konserwacji żywności. Zastąp klasyczne długie suszenie na słońcu szybszym suszeniem w suszarkach. Odkryj świat suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół i innych produktów spożywczych. Miej pod ręką zdrowe, wolne od chemii przekąski przez cały rok. Zachowaj w nich niezbędny błonnik, pierwiastki śladowe, witaminy i minerały.

Zaletą suszenia jest mniejsza objętość suszonej żywności. Nie psują się , jeśli są odpowiednio przechowywane. Nie wymagają dodatkowej energii do długotrwałego przechowywania. Licz na zużycie tylko 0,1 do 0,5 kWh na suszenie.

Jednocześnie susz owoce i warzywa. Susz zioła osobno dla ich aromatu. W zależności od zawartości płynu w żywności suszenie może trwać od 4 do 54 godzin . Suszone jedzenie najlepiej przechowywać w szczelnych pojemnikach bez dostępu do wilgoci. Niezawodnie zachowują pyszność przez 1 do 2 lat. Twoja inwestycja w suszenie zwróci się szybko .

Wybierz suszarki o niższym poziomie hałasu .

Nie zapomnij zawsze umieszczać suszarki w bezpiecznym, dobrze wentylowanym miejscu .Suszarki okrągłe

Suszarki okrągłe

Suszarki o przeważnie okrągłej konstrukcji są typowe z możliwością dodawania lub wyjmowania płyt do suszenia żywności. W razie potrzeby dodaj pojedyncze sita do podłóg.

Za pomocą regulatora temperatury ustawić intensywność suszenia dla poszczególnych rodzajów żywności. Umiejscowienie silnika i grzania w dolnej części wymaga ręcznego przesuwania sit od dołu do góry. Wysokiej jakości suszarki zawierają tylny wentylator, który zapewnia równomierne suszenie całej wewnętrznej objętości urządzenia.

Wybierz suszarkę z 5, 14 lub więcej płytami. Zwróć także uwagę na materiał i wytrzymałość siatek suszących. Będziesz je obsługiwał najczęściej i mogą ulec uszkodzeniu. Twardy plastik wytrzyma dłużej nawet przy gorszej obsłudze.

Obrotowe płytki pomagają w lepszej cyrkulacji powietrza.

  • możliwość dokładania/usuwania arkuszy do suszenia możliwość dokupienia dodatkowych arkuszy oszczędność energii przy zużyciu mniejszej ilości arkuszy niższa cena zakupu
  • wersja plastikowa, mniej wytrzymała, konieczność przesuwania arkuszy w pionie podczas suszenia

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.


Pojemniki na żywnośćSuszarki do owocówNoże kuchenne

Suszarki półkowe kwadratowe

Suszarki półkowe kwadratowe

Suszarki z kwadratową półką są typowe dla przechowywania silnika z boku . Konstrukcja zapewniająca równomierne suszenie na wszystkich arkuszach nie wymaga ich dodatkowego podrzucania. Półki ułatwiają obsługę podczas suszenia.

Steruj nowoczesnymi suszarkami za pomocą ekranu dotykowego . Zawsze miej aktualne informacje o czasie suszenia, ustawionej temperaturze, czy aktualnej temperaturze w suszarce. Ustaw temperaturę i czas suszenia . Użyj wstępnie ustawionych programów suszenia .

Program RAW z temperaturą suszenia do 42°C suszy żywność najdelikatniej. Zachowaj jak najwięcej składników odżywczych i wysoką zawartość witamin.

Wysokiej jakości konstrukcja ze stali nierdzewnej wydłuża żywotność urządzeń. Zwróć uwagę na oryginalne akcesoria.

Mata teflonowa będzie idealna do suszenia żywności bez przyklejania się do talerza.

Sita do ziół o gęstszych oczkach nadają się do suszenia ziół.

Planujesz suszenie owoców o dużej zawartości płynów? Zabezpiecz tacki ociekowe . Łapią nadmiar soku i są łatwe do czyszczenia.

Ilość żywności i czas jej suszenia zależy od wydajności suszarki . Prawdą jest, że im większa objętość żywności i im mniejsze zużycie energii, tym dłużej trzeba je suszyć.

  • równomierne suszenie na wszystkich półkach możliwość zmiany wysokości między półkami wygodniejsza obsługa więcej funkcji i programów suszenia większe gabaryty wydajniejsze suszenie większych ilości żywności możliwość wykonania ze stali nierdzewnej
  • wyższe koszty zakupu, większe gabaryty, wyższa waga, nawet powyżej 10 kg, trudniejsze do przechowywania

Jak zaoszczędzić pieniądze zmieniając nawyki żywieniowe?


Suszarki do żywności

Przeczytaj także

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Wyposaż swój nowoczesny dom w płytę ceramiczną lub bezpieczną płytę indukcyjną. Wypróbuj innowacyjne, przyjemne, łatwe gotowanie i wiele inteligentnych funkcji.

Jak leczyć samochód przed zimą?

Jak leczyć samochód przed zimą?

I nie zapomnij! Zbliża się jeszcze trudniejsza część roku! Mroźne zimowe warunki przetestują zachowanie i wygląd Twojego towarzysza podróży.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki są niezbędnymi pomocnikami w kuchni do przygotowania smacznych, kolorowych i doskonale wypieczonych potraw.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czy jesteś miłośnikiem klasycznej kawy w puszce? Lubisz cieszyć się smakiem i aromatem herbat z całego świata? Nowoczesne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez czajnika.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Zostań baristą w domowej kawiarni. Przygotuj kulinarne doznania dla swoich bliskich i przyjaciół. Wypróbuj także różne metody przygotowywania kawy.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zachowaj naturalny kolor, zapach i smak potraw! Próżnia! Twoje jedzenie dłużej pozostaje świeże. Nawet pięć razy dłużej!

Jak wybrać zamrażarkę?

Jak wybrać zamrażarkę?

Regularnie zamrażasz duże ilości sezonowych owoców, warzyw, ryb lub mięsa? Wybierz najbardziej odpowiednią zamrażarkę do swoich potrzeb.

Jak wybrać zmywarkę?

Jak wybrać zmywarkę?

Czy wiesz, że jakikolwiek program w zmywarce zużywa mniej wody niż mycie ręczne?

Jak wybrać lodówkę?

Jak wybrać lodówkę?

Rozszerz świeży smak potraw, napojów i gotowanych posiłków. Przechowuj swoje zapasy w przejrzysty sposób i oszczędzaj czas na inne rodzinne zajęcia.

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Zużycie energii elektrycznej stanowi istotną pozycję kosztową w budżecie rodzinnym.