Jak wybrać zamrażarkę?Jak wybrać zamrażarkę?
17.11.2022 | Gabinet

Jak wybrać zamrażarkę?

Gotujesz dla dużego gospodarstwa domowego? Regularnie zamrażasz sezonowe owoce, warzywa, ryby lub mięso? Wybierz zamrażarkę dostosowaną do Twoich potrzeb. Decyduj zgodnie z możliwościami przestrzennymi . Czy szafka , skrzynia lub wbudowana zamrażarka są dla Ciebie wygodniejsze?

Każda włączona zamrażarka znacząco wpłynie na zużycie energii elektrycznej . Nowa etykieta energetyczna jest identyczna z etykietą dla lodówek. Klasa efektywności energetycznej A charakteryzuje się najniższym zużyciem energii elektrycznej w kWh/rok. Jeśli nie masz osobnej komory na jedzenie, docenisz informację o emisja hałasu w dB. Na etykiecie znajdziesz również informację o pojemności użytkowej wytłaczarki przestrzeń w litry . Przy normalnym użytkowaniu oblicz około 30 l objętości na domownika.

Ważnymi parametrami, które wybierasz, mogą być również wymiary i waga zamrażarek .

Wydajność zamrażania wskazuje wagę żywności w kilogramach, którą zamrażarka jest w stanie zamrozić w ciągu 24 godzin. Klasa zamrażania jest oznaczona jedną gwiazdką (-6°C), dwiema (-12°C), trzema (-18°C) lub czterema (-24°C). W celu długoterminowej konserwacji zalecane jest głębokie mrożenie w temperaturze -18°C.

Czy masz przerwy w dostawie prądu? Zainteresuj się również czasem przechowywania zamrażarki. Im lepsze właściwości izolacyjne, tym dłużej żywność pozostaje zamrożona, a Ty oszczędzasz energię. Wydłuż czas przechowywania i wypełnij pustą przestrzeń zamrażarki żelowymi nadzieniami chłodzącymi .

Praktyczną funkcją jest sygnalizacja dźwiękowa nagłego wzrostu temperatury wewnętrznej przy uchylonych drzwiach.

Wybierz zamrażarkę o superstandardzie wyposażoną w kostkarkę do lodu. Ciesz się doskonale schłodzonymi napojami przez całe lato.Zamrażarki szafkowe

Zamrażarki szafkowe

Swobodnie zamrażarki szafkowe stojące nazywane są również zamrażarkami szufladowymi . Są typowe z wysuwanymi szufladami . Miej doskonały przegląd przechowywania mrożonej żywności.

Wysokiej jakości antybakteryjna powierzchnia na bazie srebra pomaga chronić wnętrze zamrażarki przed pleśnią i bakteriami.

W zamrażarkach z funkcją NoFrost rosa i szron są usuwane przez przepływ powietrza wokół ścian wewnętrznych.

funkcja SuperFrost , lub aktywuj również szybkie zamrażanie po włożeniu większej ilości rozmrożonej żywności. Po osiągnięciu ustawionej temperatury funkcja ta jest automatycznie wyłączana.

Obserwuj wyświetlacz , aby zobaczyć temperaturę wewnętrzną i inne funkcje inteligentnej zamrażarki . Wstępnie ustawić temperaturę zamrażania. -18°C jest uważana za idealną temperaturę do zachowania świeżości.

  • odpowiednie dla mniejszych gospodarstw domowych, zajmują mniejszą powierzchnię szuflady do przejrzystego przechowywania żywności
  • nie nadaje się do zamrażania dużych opakowań nie nadaje się do przechowywania dużych kawałków mięsa

Jak wybrać lodówkę?


Poduszki chłodząceFormy lodowe

Zamrażarki skrzyniowe

Zamrażarki skrzyniowe

Zamrażarki skrzyniowe lub zamrażarki nablatowe wyglądają jak duże pudełko z górnym otworem.

Wybierzesz białą czy czarną skrzynkę? Przygotowujesz się do wakacji? Potrzebujesz przechowywać całą gęś lub dużego indyka? Czy robisz zabójców? Zdobądź większą skrzynię zamrażarka.

Poza różnymi szerokościami i większymi objętościami zamrażarki nablatowe charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz długim czasem przechowywania. Po otwarciu górnej pokrywy zimne powietrze nie ucieka. Pozostaje w zamrażarce. Uzyskujesz mniejsze zużycie energii.

Wadą jest przechowywanie żywności jeden na drugim w dużych koszach . Po pewnym czasie możesz stracić orientację, gdzie są przechowywane.

  • nadaje się do restauracji i większych gospodarstw domowych duża przestrzeń do przechowywania dużych kawałków żywności różne szerokości dla różnych objętości mniejsze zużycie energii
  • gorszy przegląd przechowywania żywności, gorsze obchodzenie się z zawartością, potrzeba więcej miejsca na umieszczenie

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.


Zamrażarki skrzyniowe

Wbudowane zamrażarki

Wbudowane zamrażarki

Zamrażarki do zabudowy przeznaczone są do zabudowy w szafkach w meblach kuchennych. Domyślnie są to zamrażarki szufladowe o takich samych cechach i funkcjach , jak zamrażarki szafkowe . Szafy do wbudowanych zamrażarek muszą zapewniać odpowiednie odprowadzanie ciepła.

  • nadaje się do zachowania designu i czystego stylu kuchni
  • mniejszy wybór wyższa cena

Przeczytaj także

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Zrelaksuj się podczas uprawiania sportów zimowych.

Słowacja to piękny górzysty kraj z wieloma dobrze wyposażonymi ośrodkami zimowymi. Oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportu z doskonałymi warunkami śniegowymi.

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Jak wybrać odpowiednią płytę?

Wyposaż swój nowoczesny dom w płytę ceramiczną lub bezpieczną płytę indukcyjną. Wypróbuj innowacyjne, przyjemne, łatwe gotowanie i wiele inteligentnych funkcji.

Jak leczyć samochód przed zimą?

Jak leczyć samochód przed zimą?

I nie zapomnij! Zbliża się jeszcze trudniejsza część roku! Mroźne zimowe warunki przetestują zachowanie i wygląd Twojego towarzysza podróży.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki do pieczenia dla doskonałych doznań kulinarnych.

Piece i piekarniki są niezbędnymi pomocnikami w kuchni do przygotowania smacznych, kolorowych i doskonale wypieczonych potraw.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Nowoczesne okapy do stylowej kuchni.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czajniki instant dla miłośników herbaty i kawy.

Czy jesteś miłośnikiem klasycznej kawy w puszce? Lubisz cieszyć się smakiem i aromatem herbat z całego świata? Nowoczesne gospodarstwo domowe nie może obejść się bez czajnika.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Suszarnie spożywcze do wysokiej jakości przetwarzania owoców sezonowych.

Odkryj świat suszenia grzybów, owoców, warzyw, ziół i innych produktów spożywczych. Miej pod ręką zdrowe przekąski przez cały rok bez chemikaliów i konserwantów.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Zostań baristą w domowej kawiarni. Przygotuj kulinarne doznania dla swoich bliskich i przyjaciół. Wypróbuj także różne metody przygotowywania kawy.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zgrzewarki próżniowe do dłuższego przechowywania świeżej żywności.

Zachowaj naturalny kolor, zapach i smak potraw! Próżnia! Twoje jedzenie dłużej pozostaje świeże. Nawet pięć razy dłużej!

Jak wybrać zmywarkę?

Jak wybrać zmywarkę?

Czy wiesz, że jakikolwiek program w zmywarce zużywa mniej wody niż mycie ręczne?

Jak wybrać lodówkę?

Jak wybrać lodówkę?

Rozszerz świeży smak potraw, napojów i gotowanych posiłków. Przechowuj swoje zapasy w przejrzysty sposób i oszczędzaj czas na inne rodzinne zajęcia.

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Jak oszczędzać energię elektryczną?

Zużycie energii elektrycznej stanowi istotną pozycję kosztową w budżecie rodzinnym.